MCP4642T-103E/UN
MFR.Part #
MCP4642T-103E/UN
JLCPCB Part #
C627321
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃ 10kΩ 129 1MHz 2 2.7V~5.5V 50ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS