MCP4452T-502E/ST
MFR.Part #
MCP4452T-502E/ST
JLCPCB Part #
C627260
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 257 2MHz 4 50ppm/℃ 5kΩ I2C Linear ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS