MCP4661-103E/ST
MFR.Part #
MCP4661-103E/ST
JLCPCB Part #
C637131
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 10kΩ 1MHz 2 2.5uA 2.7V~5.5V 257 50ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS