MCP4451T-502E/ST
MFR.Part #
MCP4451T-502E/ST
JLCPCB Part #
C627256
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+125℃ 2.7V~5.5V 257 2MHz 4 50ppm/℃ 5kΩ I2C Linear ±20% TSSOP-20 Digital Potentiometers ROHS