MCP4442T-502E/ST
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4442T-502E/ST
JLCPCB Part #
C627252
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 129 2.7V~5.5V 2MHz 4 50ppm/℃ 5kΩ EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS