MCP4261T-502E/ML
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4261T-502E/ML
JLCPCB Part #
C623544
Package
QFN-16-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 2 2.7V~5.5V 257 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ EEPROM Linear SPI QFN-16-EP(4x4) Digital Potentiometers ROHS