MCP4251T-502E/ML
MFR.Part #
MCP4251T-502E/ML
JLCPCB Part #
C623536
Package
QFN-16-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 2 257 50ppm/℃ 5kΩ Linear SPI ±20% QFN-16-EP(4x4) Digital Potentiometers ROHS