MCP4251T-103E/ML
MFR.Part #
MCP4251T-103E/ML
JLCPCB Part #
C620303
Package
QFN-16-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 10kΩ 1MHz 2 2.5uA 257 50ppm/℃ Linear RAM SPI ±20% QFN-16-EP(4x4) Digital Potentiometers ROHS