MCP4251T-104E/ML
MFR.Part #
MCP4251T-104E/ML
JLCPCB Part #
C623535
Package
QFN-16-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 100kHz 100kΩ 2 257 50ppm/℃ Linear SPI ±20% QFN-16-EP(4x4) Digital Potentiometers ROHS