MCP4232T-502E/MF
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4232T-502E/MF
JLCPCB Part #
C620293
Package
DFN-10-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 129 2 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ Linear SPI ±20% DFN-10-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS