MCP4252T-104E/MF
MFR.Part #
MCP4252T-104E/MF
JLCPCB Part #
C623539
Package
DFN-10-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 100kHz 100kΩ 2 257 50ppm/℃ Linear SPI ±20% DFN-10-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS