MCP4132T-502E/MF
MFR.Part #
MCP4132T-502E/MF
JLCPCB Part #
C623349
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 129 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ Linear RAM SPI DFN-8-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS