MCP4252T-502E/MF
MFR.Part #
MCP4252T-502E/MF
JLCPCB Part #
C623540
Package
DFN-10-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 2 257 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ Linear SPI ±20% DFN-10-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS