MCP4231T-502E/SL
MFR.Part #
MCP4231T-502E/SL
JLCPCB Part #
C626778
Package
SOIC-14
Description
-40℃~+125℃ 129 2 2.7V~5.5V 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ Linear SPI ±20% SOIC-14 Digital Potentiometers ROHS