MCP4251T-502E/SL
MFR.Part #
MCP4251T-502E/SL
JLCPCB Part #
C626786
Package
SOIC-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 2 257 50ppm/℃ 5kΩ Linear RAM SPI ±20% SOIC-14 Digital Potentiometers ROHS