MCP4241T-502E/SL
MFR.Part #
MCP4241T-502E/SL
JLCPCB Part #
C626782
Package
SOIC-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 129 2 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ EEPROM Linear SPI ±20% SOIC-14 Digital Potentiometers ROHS