MCP4014T-502E/OT
MFR.Part #
MCP4014T-502E/OT
JLCPCB Part #
C623394
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 2MHz 300nA 50ppm/℃ 5kΩ 64 Linear RAM U/D ±20% SOT-23-5 Digital Potentiometers ROHS