MCP4024T-502E/OT
MFR.Part #
MCP4024T-502E/OT
JLCPCB Part #
C623411
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 2.7V~5.5V 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ 64 EEPROM Linear ±20% SOT-23-5 Digital Potentiometers ROHS