MCP4014T-503E/OT
MFR.Part #
MCP4014T-503E/OT
JLCPCB Part #
C623395
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 200kHz 50kΩ 50ppm/℃ 64 Linear ±20% SOT-23-5 Digital Potentiometers ROHS