JANTXV2N5238S
MFR.Part #
JANTXV2N5238S
JLCPCB Part #
C5744659
Package
TO-39(TO-205AD)
Description
-65℃~+200℃@(Tj) 10A 10uA 170V 1W 2.5V@1A,10A 40@5A,5V NPN TO-39(TO-205AD) Bipolar (BJT)