JANTX1N5638A/TR
MFR.Part #
JANTX1N5638A/TR
JLCPCB Part #
C6578886
Package
DO-13(DO-202AA)
Description
-65℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 13.6V 15.2V 22.5V 5uA 67A IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-13(DO-202AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)