ATMEGA168V-10MU
MFR.Part #
ATMEGA168V-10MU
JLCPCB Part #
C1337268
Package
VQFN-32(5x5)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 10bit 16KB 1KB 23 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH VQFN-32(5x5) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS