ATTINY13-20SSU
MFR.Part #
ATTINY13-20SSU
JLCPCB Part #
C1337177
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃ 10bit 1KB 2.7V~5.5V 20MHz 6 64Byte 64Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH SOIC-8 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS