AT90PWM316-16SE
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
AT90PWM316-16SE
JLCPCB Part #
C3234969
Package
SOIC-32-300mil
Description
-40℃~+105℃ 10bit 10bit 16KB 16MHz 1KB 2.7V~5.5V 27 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH SOIC-32-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS