AT90PWM216-16SE
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
AT90PWM216-16SE
JLCPCB Part #
C3234957
Package
SOIC-24-300mil
Description
-40℃~+105℃ 10bit 10bit 16KB 16MHz 19 1KB 2.7V~5.5V 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH SOIC-24-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS