AT90PWM316-16ME
MFR.Part #
AT90PWM316-16ME
JLCPCB Part #
C3225498
Package
QFN-32(7x7)
Description
-40℃~+105℃ 10bit 10bit 16KB 16MHz 1KB 2.7V~5.5V 27 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH QFN-32(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS