AT89LP828-20PU
MFR.Part #
AT89LP828-20PU
JLCPCB Part #
C1340254
Package
PDIP-28
Description
-40℃~+85℃ 1KB 2.4V~5.5V 20MHz 30 51 Family 768Byte 8 Bit 8KB Built-in FLASH PDIP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS