AT89LP51ED2-20JU
MFR.Part #
AT89LP51ED2-20JU
JLCPCB Part #
C614046
Package
PLCC-44(16.6x16.6)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 2.25KB 2.4V~5.5V 20MHz 40 4KB 51 Family 64KB 8 Bit Built-in FLASH PLCC-44(16.6x16.6) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS