AT89LP51ED2-20PU
MFR.Part #
AT89LP51ED2-20PU
JLCPCB Part #
C613533
Package
PDIP-40
Description
-40℃~+85℃ 10bit 2.25KB 2.4V~5.5V 20MHz 37 4KB 51 Family 64KB 8 Bit Built-in FLASH PDIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS