1N5940APE3/TR12
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
1N5940APE3/TR12
JLCPCB Part #
C5877737
Package
DO-204AL(DO-41)
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 1.5W 1uA@32.7V 43V 53Ω 950Ω ±10% DO-204AL(DO-41) Zener Diodes ROHS