1N5940BPE3/TR12
MFR.Part #
1N5940BPE3/TR12
JLCPCB Part #
C5482196
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 1.5W 1uA@32.7V 43V 53Ω 950Ω ±5% DO-204AL(DO-41) Zener Diodes ROHS