1N5920APE3/TR12
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
1N5920APE3/TR12
JLCPCB Part #
C6369639
Package
DO-204AL(DO-41)
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 1.5W 200Ω 2Ω 5uA@4V 6.2V ±10% DO-204AL(DO-41) Zener Diodes ROHS