MCD56-12IO1B
MFR.Part #
MCD56-12IO1B
JLCPCB Part #
C17638026
Package
TO-240AA
Description
-40℃~+125℃ 1 Unidirectional Thyristor and 1 Diode 1.2kV 1.5V 100A 100mA 200mA TO-240AA Thyristors (SCR)/Modules ROHS