MCD44-16IO1B
MFR.Part #
MCD44-16IO1B
JLCPCB Part #
C17216704
Description
-40℃~+125℃ 1 Unidirectional Thyristor and 1 Diode 1.5V 1.6kV 100mA 200mA 80A TO-240AA Thyristors (SCR)/Modules ROHS