WPB2512QLR028FYR
MFR.Part #
WPB2512QLR028FYR
JLCPCB Part #
C20350226
Description
28mΩ 2W Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS