SJ4016N2RP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SJ4016N2RP
JLCPCB Part #
C3613917
Package
TO-263(D2PAK)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1.5V 1.6V 10mA 16A 35mA 400V TO-263(D2PAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS