SMA6J58A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMA6J58A
JLCPCB Part #
C1977561
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 58V 6.7A 600W@10/1000us 64.4V 93.6V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS