SMA6J78A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMA6J78A
JLCPCB Part #
C1978921
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 126V 1uA 4.8A 600W@10/1000us 78V 86.7V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS