Q6008NH4RP
MFR.Part #
Q6008NH4RP
JLCPCB Part #
C3613838
Package
TO-263(D2PAK)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 TRIAC 1.3V 35mA 600V 8A TO-263(D2PAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS