Q6006NH4TP
MFR.Part #
Q6006NH4TP
JLCPCB Part #
C17357285
Package
TO-263
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 35mA 35mA 600V 6A TO-263 Thyristors (SCR)/Modules ROHS