Q4016NH6RP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
Q4016NH6RP
JLCPCB Part #
C17314610
Package
TO-263
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 16A 400V 70mA 80mA TO-263 Thyristors (SCR)/Modules ROHS