WSTM0603QLR033FNR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
WSTM0603QLR033FNR
JLCPCB Part #
C20350355
Package
0603
Description
33mΩ 500mW Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS