5.0SMDJ60A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5.0SMDJ60A
JLCPCB Part #
C2649881
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 51.7A 5kW 5uA 60V 66.7V 96.8V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS