VE-331M0JTR-0607
Extended
Manufacturer
Lelon
MFR.Part #
VE-331M0JTR-0607
JLCPCB Part #
C249519
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 330uF 6.3V 6.3mm 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS