VEJ470M2ETR-1616
MFR.Part #
VEJ470M2ETR-1616
JLCPCB Part #
C249668
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+105℃ 16.5mm 16mm 2000hrs@105℃ 250V 47uF ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS