TBJE156K050CBSB0000
Extended
Manufacturer
MFR.Part #
TBJE156K050CBSB0000
JLCPCB Part #
C6551421
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 15uF 50V 600mΩ 7.5uA ±10% 2917 Tantalum Capacitors