RPF0809271M016K
MFR.Part #
RPF0809271M016K
Description
-55℃~+105℃ 10mm 16V 2.6A@100kHz 22mΩ 270uF 3.5mm 5000hrs@105℃ 8mm Polymer ±20% - Polymer Aluminum Capacitors ROHS