RPF0608271M016K
MFR.Part #
RPF0608271M016K
Description
-55℃~+105℃ 16V 2.5A@100kHz 2.5mm 22mΩ 270uF 5000hrs@105℃ 6.3mm 9mm Polymer ±20% - Polymer Aluminum Capacitors ROHS