SR731ETTP2R40F
MFR.Part #
SR731ETTP2R40F
JLCPCB Part #
C2600227
Description
-55℃~+150℃ 167mW 2.4Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS