RK73B1HTTC151G
MFR.Part #
RK73B1HTTC151G
JLCPCB Part #
C7340444
Description
-55℃~+155℃ 150Ω 25V 50mW Thick Film Resistor ±2% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS